Rekrutacja 2018/2019:

1. Uchwała o kryteriach rekrutacji

2. Zasady postępowania rekrutacyjnego

3. Deklaracja o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2018-2019

4. Harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym 2018-2019

5. Wzór wniosku o przyjęcie do przedszkola 2018

6. Zasady postepowania uzupełniającego do przedszkoli miejskich na rok szkolny 2018-2019
7. Klauzula informacyjna RODO
8. Dobry Start-informacja do szkół

Przedszkole Miejskie Nr 56 w Łodzi

Witamy

Serdecznie witamy Państwa na stronie poświęconej naszemu przedszkolu Będziemy dokładać wszelkich starań, aby znalazły się tutaj najistotniejsze dla Państwa informacje oraz żeby w łatwy i prosty sposób mogli Państwo podziwiać swoje Pociechy w bogatych galeriach zdjęciowych.

UWAGA

Zapraszamy do naszego przedszkola, rozpoczyna się rekrutacja na rok szkolny 2018/19, szczegółowe wiadomości w ogłoszeniach.

W dniach 14.02.2018 r. i 21.02.2018 r. zapraszamy Dzieci
i Rodziców na Dni Otwarte

Harmonogram spotkania w w dn. 14.02.2018 r.
Gr I godz 11;00- 11;15 - zabawy przy muzyce
Gr II godz 10;00- 10;30 - zabawy muzyczno -plastyczne
Gr III godz 10;30- 11;00- zabawy grafomotoryczne
Gr IV godz 10;00-10;30 - przedszkolne eksperymenty

Harmonogram spotkania w w dn. 21.02.2018 r.
Gr I godz 11;00- 11;15 - zabawy konstrukcyjne
Gr II godz 10;00- 10;30 - zabawy plastyczne
Gr III godz 10;30- 11;00- zabawy matematyczne
Gr IV godz 10;00-10;30 -zabawy plastyczno- muzyczne

Prosimy o zabranie dla dzieci obuwia na zmianę
Dobry wychowawca, który nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie
a wznosi, nie ugniata a kształtuje, nie dyktuje a uczy, nie żąda
a zapytuje - przeżyje wraz z dziećmi wiele natchnionych chwil.Janusz Korczak

Placówka

Nasza placówka znajduje się w centrum miasta. Posiadamy 3 kondygnacyjny budynek oraz ogród. W przedszkolu funkcjonują 4 grupy. Każda z sal jest wyposażona w funkcjonalne i bezpieczne sprzęty, zabawki oraz pomoce dydaktyczne. Grupa maluszków ma do dyspozycji osobną sypialnię, która daje poczucie bezpieczeństwa oraz chwilę wytchnienia w toku codziennych zabaw.

Sale są przestronne i kolorowe. Przedszkole posiada także salę gimnastyczną. Nasz ogród wyposażony jest
w sprzęt rekreacyjny, a dzięki współpracy z ogrodem botanicznym co roku możemy pozwolić sobie na wzbogacenie ogrodu w nowe rośliny.

Przedszkole posiada wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, która dzięki swojemu codziennemu zaangażowaniu, wrodzonej empatii oraz otwartości sprawia, że dzieci czują się kochane i bezpieczne.

Dzięki wytężonej pracy pań woźnych w przedszkolu panuje ład i porządek.

Placówka wyposażona jest w kuchnię, w której panie kucharki przyrządzają przepyszne posiłki, które dzieci uwielbiają. Wszyscy pracownicy dokładają wszelkich starań aby Państwa dzieci w bezpieczny i komfortowy sposób przygotowały się do następnego etapu swojej edukacji - szkoły

20 listopada - Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

"Wiesz, że wszyscy mają swoje prawa...?"

Już wiesz, że masz swoje prawa...?
    Dla Ciebie swobodna zabawa
    I odpowiedzi na pytania
    I ciepłe mleko od rana
    I przytulenie i rozumienie
    I opieka medyczna, gdy dopadnie niemoc fizyczna.
    Wszystko to masz.
    A co dasz?
    Pozwolisz innym się bawić?
    Wysłuchasz dużych i małych?, bo ich mówienie też bawi...
    Zadbasz o mamę, tatę i równieśnika, wierząc że wtedy każde zmartwienie łatwiej znika?

Joanna Baranowska - nauczyciel PM 56

UWAGA

PRZEKAŻ 1% PODATKU NA NASZE PRZEDSZKOLE
z podanej strony: fsmm.pl/program-pit można pobrać program PIT, podczas wypełniania formularza po wpisaniu: KRS 0000270261 oraz celu szczegółowego PM 56 W ŁODZI 4821, przekażecie Państwo 1% podatku na nasze przedszkole.
Serdecznie dziękujemy