Zajęcia nieodpłatne prowadzone w roku szkolnym 2017/2018


Koło muzyczno-taneczne - mgr Izabela Białek

Zajęcia koła muzyczno - tanecznego są propozycją zajęć dla dzieci przejawiających zdolności w tym kierunku tych, które chętnie uczestniczą w zabawach muzyczno ruchowych oraz przejawiają uzdolnienia taneczne. Zajęcia te są również propozycją zajęć dla dzieci wymagających wsparcia. Realizowane są w formie 30 minutowych spotkań odbywających się raz w tygodniu. Udział w tych zajęciach pozwala dzieciom uzdolnionym muzycznie oraz tanecznie na rozwijanie swoich zainteresowań do wspólnego muzykowania, tańczenia oraz kulturalnego spędzania czasu wolnego. Natomiast dla dzieci wymagających wsparcia są znakomitym sposobem na poszerzenie swoich doświadczeń czy wiadomości i umiejętności w zakresie umuzykalniania oraz dla dzieci nieśmiałych są doskonałą okazją do otworzenia się na kontakty z rówieśnikami. Organizowane zajęcia dają dzieciom w wieku przedszkolnym szansę zetknięcia się z różną twórczością muzyczną oraz taneczną i stwarzają warunki samorealizacji. W zajęciach koła muzyczno - tanecznego „Bawimy się muzyką” udział będą brały wszystkie dzieci z grupy „Tygrysów”.


Koło plastyczne - Paulina Tomczak

Twórczość plastyczna jest jedną z najważniejszych form działalności dziecka w najmłodszym wieku. Dzięki plastyce przedszkolak nie tylko pobudza i wyraz swoje emocje i myśli ale także zaspokaja potrzebę ekspresji. Jednym z lepszych a być może najlepszym sposobem wspomagającym wszechstronny rozwój dziecka, a także jego harmonijny rozwój osobowości są zajęcia plastyczne. Zajęcia służą wprowadzaniu nowych form i metod pracy z dziećmi i jednocześnie doskonalą dotychczasowe umiejętności. Prowadząc koło plastyczne chciała bym wykształcić naturalną potrzebę aktywności twórczej i ekspresji własnej uczestników zajęć. Tematyka zajęć dobierana jest stosownie do pór roku, omawianych tematów, konkursów organizowanych przez różne instytucje oraz zainteresowań dzieci.


Koło ekologiczno-przyrodnicze - mgr Dorota Piasecka

Program koła przyrodniczo-ekologicznego stwarza warunki do działania w obszarze aktywności poznawczej, zabaw badawczych i eksperymentów, które pozwolą przedszkolakom rozwijać myślenie przyczynowo-skutkowe, porównywać i zgłębiać fascynujący świat przyrody i techniki. To z kolei daje szansę, że zdobyta wiedza i umiejętności staną się inspiracją i pomostem do wiedzy zdobywanej na kolejnych szczeblach edukacji. Poszerzanie zainteresowań dzieci stwarza im lepsze szanse edukacyjne poprzez wspieranie ich ciekawości, aktywności i samodzielności.


Koło informatyczne

W ramach działań Koła, wdrażane są elementy „Programu Edukacji Informatycznej” oraz nie zrealizowane zadania z wdrażanej w zeszłym roku szkolnym innowacji pedagogicznej „ Z komputerem się nie nudzę”. Dzieci uczestniczące w zeszłorocznych zajęciach w różnym stopniu osiągnęły umiejętności w posługiwaniu się komputerem. W tym roku szkolnym będą kontynuowane zajęcia w celu doskonalenia koordynacji wzrokowo - ruchowej przy manipulowaniu myszą, rozwijania aktywności poznawczej i twórczej, wyrabiania koncentracji, a przede wszystkim do rozwijania umiejętności czytania i liczenia.


Koło teatralne

Zajęcia w kole teatralnym pomagają pokonywać bariery związane z nieśmiałością . Dzieci chętnie uczestniczą w zabawach z rekwizytem. Gr. II dołączyła do koła w grudniu i sądzę , że będzie dużym wsparciem / przykładem dla grupy młodszej. Dzieci ,,bawią się’’ ruchem, głosem, mimiką,- z radością współtworzą wesołe bajki.